Улаанбаатар /МОНЦАМЭ/. Үндэсний баяр наадмын сурын хасаа харвааны адаг өрөг одоо өндөрлөж аваргаа тодруулах гэж байна.
Адаг өрөгийн өмнөх дунд өрөгт тэргүүлсэн эрэгтэй, эмэгтэй 16 шилдэг харваачийг танилцуулж байна.
 
Эрэгтэй харваачид: 
 
“Зуун мэргэн” спорт клубын тамирчин, аймгийн мэргэн, спортын мастер Э.Цогбаяр: 35 оноо
“Хангарьд” спорт клубын тамирчин, аймгийн мэргэн, спортын мастер Э.Ганчулуун: мөн 35 оноо
“Хангарьд” спорт клубын тамирчин, даяар дуурсах мэргэн Л.Отгонбаяр: 34 оноо
“Ховд” спортын клубын тамирчин, аймгийн мэргэн, спортын мастер Ч.Жаргалсайхан: 33 оноо
“Ховд” спортын клубын тамирчин, аймгийн мэргэн, спортын мастер н.Чулуунбат: 33 оноо
“Алдар” спорт клубын тамирчин, спортын мастер Д.Жаргалсайхан:32 оноо
“Хангарьд” спорт клубын тамирчин Г.Содбилэг:32 оноо
“Алдар” спорт клубын гоц харваач Н.Алтансүх: 32 оноо
“Ховд” спорт клубын тамирчин Э.Хосбаяр:32 оноо
“Ховд” клубын тамирчин Мөнхнасан:32 оноо
“Бурхан халдун” клубын дархан мэргэн Ц.Хүдэрчулуун:31 оноо
“Хүч” спорт хорооны тамирчин даян мэргэн Ц.Баасанхүү:31 оноо
“Хөвсгөл” клубын тамирчин улсын мэргэн Ш.Гансүх:31 оноо
“Мондэ” клубын тамирчин, улсын мэргэн Х.Болдбаатар:31 оноо
“Хангарьд” клубын тамирчин, аймгийн мэргэн Н.Өлзийхутаг:31 оноо
“Хилчин” клубын тамирчин, аймгийн мэргэн н.Мянганбуу:31 оноо
 
Эмэгтэй тамирчид:
 
Дундговь аймгийн мэргэн, спортын мастер Ц.Энхтуяа:33 оноо
 
“Цахиур” клубын тамирчин, аймгийн мэргэн Ө.Хатанболор:33 оноо
“Мондэ” клубын тамирчин Улсын мэргэн н.Бадам-Очир: 32 оноо
“Мондэ” клубын тамирчин, Гарамгай харваач Ч.Гандаваа:31 оноо
“Петровис” компанийн тамирчин, спортын мастер Б.Баярцэцэг 31 оноо
“Хилчин” спорт клубын тамирчин Х.Даваацэцэг 31 оноо
“Мэргэн зэв” спорт клубын тамирчин Улсын мэргэн Г.Батзаяа 30 оноо
“Өмнөгов аймгийн Гоц харваач О.Чинзүрх 30 оноо
Багануур дүүргийн мэргэн, спортын мастер М.Мөнхцэцэг 30 оноо
Дорноговь аймгийн мэргэн н.Дуламсүрэн 30 оноо
“Алтандуулга” спорт клубын тамирчин н.Баттуяа 30 оноо
“Петровис” компанийн тамирчин, залуу харваач Ю.Мөнхчимэг 30 оноо
“Хилчин” спорт клубын тамирчин н.Чанцалмаа 30 оноо
Өмнөговь аймгийн мэргэн, Улсын мэргэн С.Баярмаа 29 оноо
“Петровис” компанийн Гарамгай харваач Б.Аззаяа 29 оноо
Өмнөговь аймгийн спортын мастер С.Батчимэг 29 оноо
 
 
 
Б.Болд
Эх сурвалж: Монцамэ агентлаг