МАН-ын Удирдах Зөвлөл  УИХ-ын 2020 оны сонгуульд нэр дэвшигчдийг тодрууллаа.  Одоо уг нэрсийг МАН-ын VI бага хурлаар батлах юм.
 
 
Архангай 
 
1. Г.Тэмүүлэн /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Ж.Мөнхбат /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Ё.Баатарбилэг /БСШУС-ын сайд/
 
Баян-Өлгий         
 
1. Х.Баделхан /БХБ-ын сайд/
 
2. Т.Абубахир /МАН-ын гишүүн/
 
3. А.Галимхан /МАН-ын гишүүн/
 
Баянхонгор  
 
1. Л.Элдэв-Очир /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Г.Занданшатар /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Б.Батцэцэг /Гадаад харилцааны дэд сайд
 
 Булган 
 
1. Ж.Бат-Эрдэнэ /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Ц.Анандбазар /Сод Монгол группийн ерөнхийлөгч/
 
Говь-Алтай 
 
1. Б.Энх-Амгалан /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Ш.Раднаасэд /УИХ-ын гишүүн/
 
Дундговь, Говьсүмбэр 
 
1. Сү.Батболд /УИХ-ын гишүүн /
 
2. Г.Мөнхцэцэг /УИХ-ын гишүүн/
 
Дорнод    
 
1. УИХ-ын гишүүн Х.Болорчулуун
 
2. Ц.Сэргэлэн /ХХЕГ-ын дарга асан/
 
Дорноговь 
 
1. Б.Дэлгэрсайхан /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Т.Энхтүвшин /МАН-ын гишүүн/
 
Завхан 
 
1. Ц.Цэрэнпунцаг /Улсын гарьд/
 
2. Б.Баярсайхан /БСШУСЯ-ны Төрийн нарийн бичгийн дарга асан/
 
Өвөрхангай 
 
1. С.Чинзориг /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Д.Тогтохсүрэн /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Г.Ганболд /Засаг дарга/
 
Өмнөговь 
 
1. Н.Наранбаатар /Засаг дарга/
 
2. Х.Мандахбаяр /МСНЭ-ийн дарга асан/
 
Сүхбаатар 
 
1. Ж.Бат-Эрдэнэ /Ерөнхий сайдын зөвлөх/-эцэслээгүй
 
2. Т.Ганди /Гадаад харилцааны сайд асан/
 
Сэлэнгэ 
 
1. А.Ундрам /МАН-ын Бага хурлын гишүүн/
 
2. Д.Өнөрболор /МАН-ын Бага хурал/
 
3. Ж.Эрдэнэбат /Ерөнхий сайд асан, УИХ-ын гишүүн/
 
Төв 
 
1. Ж.Батжаргал /Засаг дарга/
 
2. Н.Энхболд /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Д.Гантөгс /Найрамдал зуслангийн захирал/
 
Увс 
 
1. Ч.Хүрэлбаатар /Сангийн сайд/
 
2. Б.Чойжилсүрэн /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Н.Цэрэнбат /БОАЖ-ын сайд/
 
Ховд 
 
1. С.Бямбацогт /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Ц.Цогцолмаа /УИХ-ын гишүүн
 
3. О.Батнайрамдал /ЗГХЭГ-ын даргын ахлах зөвлөх/
 
Хөвсгөл
 
1. Л.Энх-Амгалан /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Ц.Даваасүрэн /Эрчим хүчний сайд/
 
3. Л.Мөнхбаатар /УИХ-ын гишүүн/
 
Хэнтий
 
1. У.Хүрэлсүх /Ерөнхий сайд, МАН-ын дарга/
 
2. Л.Оюун-Эрдэнэ /ЗГХЭГ-ын дарга/
 
3. Б.Бат-Эрдэнэ /УИХ-ын гишүүн/
 
Орхон  
 
1. Ц.Нямдорж /Хууль зүйн сайд/
 
2. Д.Батлут /Засаг дарга/
 
3. Б.Оюунгэрэл /МЭХ-ны Ерөнхийлөгч/
 
Дархан-Уул 
 
1. Б.Жавхлан  /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Б.Баттөмөр /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Д.Дамдинням /Бага хурлын гишүүн/
 
Багахангай, Налайх, Багануур 
 
1. С.Амарсайхан /Нийслэлийн Засаг дарга/
 
2. Ц.Сандаг-Очир /Нийслэлийн иргэдийн хурлын төлөөлөгч/
 
Баянзүрх дүүрэг 
 
1. Б.Энхбаяр /Хууль зүйн дэд сайд асан/
 
2. Б.Саранчимэг /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Х.Булгантуяа /Сангийн дэд сайд/
 
4. Бат-Амгалан /Бага хурлын гишүүн/
 
5. Ж.Чинбүрэн /Хүний гавьяат эмч/
 
Сүхбаатар дүүрэг
 
1. Ц.Мөнхцэцэг /Улс төр судлаач/
 
2. Ц.Мөнх-Оргил /УИХ-ын гишүүн/                                
 
3. Д.Цогтбаатар /Гадаад харилцааны сайд/                              
 
Чингэлтэй дүүрэг 
 
1. М.Оюунчимэг /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Т.Аюурсайхан /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Ж.Сүхбаатар /УИХ-ын даргын зөвлөх/
 
Баянгол дүүрэг
 
1. Д.Лүндээжанцан /УИХ-ын гишүүн/
 
2. Ж.Ганбаатар /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Х.Ганхуяг /Херо холдинг ХХК захирал/
 
Сонгинохайрхан дүүрэг 
 
1. Д.Сумъяабазар /Уул уурхайн сайд/
 
2. Н.Учрал /УИХ-ын гишүүн/
 
3. Д.Тэрбишдагва /УИХ-ын гишүүн/
 
4. Б.Жаргалмаа /Нэвтрүүлэгч/
 
 5. П.Анужин /Бага хурлын гишүүн/
 
Хан-Уул 
 
1. Д.Сарангэрэл /УИХ-ын гишүүн, ЭМ-ын сайд/
 
2. Г.Амартүвшин/ Хөгжлийн банкны гүйцэтгэх захирал асан/
 
3. Ж.Алдаржавхлан /Бага хурлын гишүүн/